Iluminatorstwo to nieodłączny składnik kaligrafii średniowiecza - iluminacja oznacza oświetlanie, wyjaśnianie.  W sensie metaforycznym oświetlanie to tłumaczenie tekstu za pomocą obrazu, dosłownie może to być nakładanie płatków prawdziwego złota albo stosowanie pigmentu złota. Program kursu iluminatorskiego zakłada naukę kalkowania wzorów, malowania pigmentami, gwaszami, poznanie przepisów na spoiwa do pigmentów, wykonywanie złoceń na mat. 

Kurs iluminatorski trwa jeden semestr, piętnaście spotkań po 2 h, zajęcia będą się odbywały w czwartki przy ulicy Grodzkiej 60/12A w Krakowie w godzinach 17.00-19.00. Szczegółowe informacje i zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Koszt za 1 semestr ( 15 spotkań) 600,00 zł, dla studentów 510,00 zł; istnieje również możliwość płatności za pojedyncze spotkania (85,00 zł).

Organizatorzy przewidują możliwość dołączenia do grupy w późniejszym terminie. Najpotrzebniejsze materiały wykorzystywane na zajęciach są w cenie (papier, pigmenty, pulment, szlagmetal, szlagaluminium, pędzelki, mikstiony), w pergamin i złoto należy zaopatrzyć się indywidualnie.

Semestr zimowy w roku 2017 rozpocznie się 26 października. Semestr letni rozpoczyna się początkiem marca.