Sobotnie warsztaty kaligrafii w Toruniu

z
ZAPRASZAMY serdecznie na warsztaty pięknego pisania w Toruniu. Przeznaczone są one zarówno dla osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swą przygodę z kaligrafią, jak i dla tych z Państwa, którym nie są obce tajemnice dawnego pisma.
 
 
Czas trwania: 4 h od 9.30 do 13.30
Cena: regularna 100,00 zł/spotkanie, materiały wykorzystywane na warsztatach w cenie.
Prowadzenie: Aleksandra Ćwikowska
 

Terminy i tematyka:

23 marca 2019

Pismo copperplate.

25 maja 2019

Tekstura, częściej nam znana pod nazwą gotyk, to sakralne, monumentalne pismo średniowiecza przeznaczone do przepisywania Słowa Bożego. Nazwa pochodzi od splotu tkaniny (łac. texo - tkam, splatam, plotę), której włókna równo i gęsto obok siebie ułożone mają przypominać te litery.

Miejsce: CSW Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 13, 87-100 Toruń

 

Zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisach prosimy o wpisanie w temat wiadomości nazwy miasta, napisanie paru słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numery kontaktowego i ewentualnie przedstawienie własnych potrzeb związanych z nauką kaligrafii.