Sobotnie comiesięczne warsztaty w Domu Słów w Lublinie

wARSZTATY kaligrafii pod okiem niezastąpionego Adama Poręby odbędą się w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".To niezapomniana podróż historyczna od najstarszych i najpiękniejszych krojów średniowiecznych, po po zaskakujące kroje współczesne. Każde spotkanie jest zamkniętą całością, dlatego nie należy się martwić opuszczeniem jednych zajęć, można również wybrać dogodne dla siebie terminy. Potrzebne materiały są zapewnione na zajęciach.
 

Prowadzenie
: Adam Poręba
Koszt: 100,00 zł.
 

Miejsce: Izba Drukarstwa (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), ul. Żmigród 1, 20-110 Lublin.

Czas: 10.00-14.00.
 
Terminy i tematyka warsztatów:
 
21 września - Uncjała
12października - Foundational
23 listopada - Rustyka
14 grudnia - Tekstura
18 stycznia - Fraktura
15 lutego - Italika lubelska (na podstawie rękopisu Aktu Unii Lubelskiej)
21 marca - Copperplate
18 kwietnia - Neuland
30 maja - Brushlettering
20 czerwca - Pisanie złotem

Zapisy, zapytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu proszę koniecznie zamieścić: imię i nazwisko, numer kontaktowy, w tytule wiadomości miasto warsztatów. Prosimy również napisać, dlaczego chcą się Państwo uczyć kaligrafii i czy już próbowali wcześniej zajmować się tym.
 
 

 Lublin