Sobotnie spotkania z kaligrafią w Łodzi!

N

OWZ sezon sobotnich warsztatów kaligrafii rozpoczniemy z małymi zmianami, ponieważ w tym roku zapraszamy w gościnne progi filii Poleskiego Ośrodka Sztuki, tj. w filii Karolew przy ul. Bratysławskiej. Na każdym spotkaniu przedstawimy Państwu inny krój pisma, ale początkujący mogą także kaligrafować pismami, które pojawiły się na wcześniejszych warsztatach. Każde spotkanie stanowi całość, dlatego można się zapisywać na pojedyncze zajęcia i dołączyć w dogodnym terminie. Nie trzeba mieć wcześniejszej styczności z kaligrafią!

Terminy i tematyka

19 października 2019 - Dziedzictwo starożytnych - kapitała kwadratowa i rustyka

16 listopada 2019 - U progu średniowiecza - Uncjała i Uncjała artyficjalna
14 grudnia 2019
25 stycznia 2020
15 lutego 2020

21 marca 2020
18 kwietnia 2020

16 maja 2020
20 czerwca 2020

Prowadzący: Daniel Dostal
Czas: 11.00-15.00, 4 h
Koszt: 100,00 zł, materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie.

Miejsce (uwaga, zmiana miejsca!): Poleski Ośrodek Sztuki filia Karolew, ul. Bratysławska 6a, Łódź

Zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy o napisanie w mailu zgłoszeniowym paru słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii, koniecznie proszę zostawić numer kontaktowy i ewentualnie przedstawić własne potrzeby związane z nauką kaligrafii.