Warsztaty w Łodzi

Sobotnie spotkania z kaligrafią w Łodzi!

z

APRASZAM serdecznie na nową edycję warsztatów kaligraficznych w Łodzi, które polecamy zarówno zaawansowanym, jak i początkującycm kaligrafom. Na każdym spotkaniu przedstawimy Państwu inny krój pisma, ale początkujący mogą także kaligrafować pismami, które pojawiły się na wcześniejszych warsztatach. Każde spotkanie stanowi całość; można dołączyć w dowolnym momencie roku, również nie mając żadnej wcześniejszej styczności z kaligrafią.

Sobotnie spotkania z kaligrafią w Łodzi!

Z

APRASZAMY serdecznie na nową edycję warsztatów kaligraficznych w Łodzi. Przeznaczone są one zarówno dla osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swą przygodę z kaligrafią, jak i dla tych z Państwa, którym nie są obce tajemnice dawnego pisma. Warsztaty odbywają się w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej. Na każdym spotkaniu przedstawimy Państwu inny krój pisma, ale początkujący mogą także kaligrafować pismami, które pojawiły się na wcześniejszych warsztatach. 

Warsztaty kaligrafii Aleksandry Ćwikowskiej w Łodzi
 
WARSZTATY kaligrafii w Łodzi odbywają się w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej. W grupie prowadzonej przez Aleksandrę Ćwikowską gromadzą się zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, dzięki temu zawsze dobry moment, aby dołączyć do pracy skryptorium albo żeby zapisać się na jedne warsztaty. Na każde spotkanie możemy zaproponować miłośnikom pięknych liter inny krój pisma, ale z prowadzącym można też ustalać indywidualny program nauki.
 

Specjalne warsztaty 4 h + 4 h na zakończenie roku szkolnego

szkola kaligrafii OSTATNIA szansa na warsztaty kaligrafii w tym roku akademickim. Przed wakacyjną przerwą wyćwiczymy dłonie na zapas, zamiast tradycyjnych 4 godzin zajęcia będą trwały aż 8, z godzinną przerwą pośrodku! Dla nie tak wytrwałych skrybów pozostawiamy nadal do wyboru 4 godziny warsztatowe w godzinach od 11:00 - 15:00 lub od 16:00 - 20:00.

Tematem zajęć będą wszelkiego rodzaju wariacje literowe, graficzne i ozdobne. Wyjdziemy poza ramy wzornika i stworzymy samodzielne, niepowtarzalne dzieła kaligraficzne. Na zajęciach dowiemy się, jakie kroje możemy ze sobą łączyć, a które się nie lubią. Poznamy zasady tworzenia floratury copperplatowo-frakturowej. Wykorzystamy zupełnie nowe narzędzia, które na pierwszy rzut oka nie nadają się do pisania.

 Nibme
Zapraszamy na warsztaty kaligrafii w Łodzi! Grupa zgromadzi zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Warsztaty odbywają się co miesiąc w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Krzemienieckiej i na każde spotkanie zaproponujemy miłośnikom pięknych liter inny krój pisma.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Ćwikowska. Zapisy mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..