Kurs online - czwarta edycja.

Otwórz skryptorium we własnym domu! CZWARTA edycja kursu online.

My home is my scriptorium.

 

Z

 DUMĄ prezentujemy czwartą edycję kursu online, ponieważ jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów. Podziwiamy wspaniałe prace, które powstają nie w skryptoriach, ale w domowych pieleszach wedle instrukcji biegnących z głośnika i filmów, wskazówek udzielanych raz w tygodniu po sprawdzeniu zadań domowych; podziwiamy wspaniałe rezultaty pracy Uczniów po lekcjach na Facebooku (https://www.facebook.com/Kaligrafia/videos), a także po trzech edycjach kursu online. Teraz Twój dom możę być Twoim skryptorium!

Założenia kursu

Zdalny kurs kaligrafii będzie trwał od października 2021 do lutego 2022 z przerwą świąteczną i zimową. Miłośnikom pięknych liter w czwartej edycji proponujemy dwa kursy - kurs pisma copperplate i kurs pism historycznych. Każdy kurs to 15 spotkań z kaligrafem Grzegorzem Barasińskim na Skypie, czyli zapisując się na dwa kursy, uczestniczy się w 30 godzinach  zajęć! Spotkania z copperplatem będą we wtorki o 20.00, pisma historyczne w czwartki o tej samej porze. Uczestnicy będą mogli korzystać z zapisanych na Skypie filmów. Po lekcji będziemy umieszczali wzorniki i zadania do wykonania, czyli nic nie zginie nawet przy nieobecności. Kurs iluminatorski zaplanujemy na semestr letni, czyli w kolejnej piątej edycji.

Kurs copperplate obejmuje naukę małych i wielkich liter, zdobnictwa i kompozycji, ułożenia ręki i poprawnego trzymania narzędzi, a także historię tego pisma. Drugi kurs to wiele krojów pisma (italika, minuskuła humanistyczna, tekstura, fraktura, minuskuła karolińska i uncjała), na których uczniowie będą poznawali historię pisma i zasady zdobnictwa i kompozycji tekstu.

Każdy uczestnik otrzyma najważniejsze narzędzia kaligraficzne (wysyłka na terenie Polski, cena wysyłki zagranicznej uzgadniana indywidualnie), część materiałów należy przygotować (ołówki, gumki, papier) i wydrukować samodzielnie. Do kursu zdalnego będzie potrzebny dostęp do internetu, głośników, zaś własna drukarka, mikrofon i kamera będą przydatnym udogodnieniem.

Przybory kaligraficzne wysyłamy do Paczkomatu przed kursem. W pakiecie minimum uczestnik otrzymuje obsadkę, trzy stalówki oraz atrament. W kursie copperplate jest Atrament autentyczny J. Herbin, w kursie pism historycznych Manuscript, a w kursie łączonym oczywiście obydwa atramenty.

Przybory kaligraficzne optimum to dodatkowo do opcji minimum:

  • copperplate - 10 stalówek elastycznych (w tym 3 stalówki EF Principal), obsadka skośna, atrament Rohrer & Klingner;
  • pisma historyczne - 4 stalówki szeroko ściętych, 3 szpachelki, zapasowa obsadka, dwa atramenty Rohrer & Klingner;

Przybory kaligraficzne maksimum to dodatkowo do opcji minimum:

  • copperplate - 15 stalówek elastycznych (w tym 5 stalówek EF Principal), obsadka skośna, dwa atramenty Rohrer & Klingner;
  • pisma historyczne - 8 stalówek szeroko ściętych, 5 szpachelek, patyk do pisania, 2 zapasowe obsadki, trzy atramenty Rohrer & Klingner;

Kolor atramentu można wskazać ze strony https://calligraphers.eu/pl/tusze-i-atramenty/794-atrament-rohrer-klingner.html
Jeśli kolory nie są wybrane w komentarzu, do opakowanie dajemy losowy wybrane atramenty.

 

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia

Aby wziąć udział w zdalnym kursie kaligrafii należy zarezerwować i opłacić miejsce na stronie kaligraf.bookero.pl. Mail kontaktowy to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany platformy komunikacyjnej.

 

 

 kurs copperplate

 kurs pisma historyczne

 copperplate + pisma historyczne

minimum

cena podstawowa
z przyborami do kaligrafii

 249,00 zł  249,00 zł

 450,00 zł

optimum

cena podstawowa
plus dodatkowe przybory
do kaligrafii 100,00 zł

 249,00 zł + 100,00 zł
 = 349,00 zł
 249,00 zł + 100,00 zł
 = 349,00 zł
 450,00 zł + 200,00 zł
= 650,00 zł

maksimum

cena podstawowa
plus dodatkowe przybory
do kaligrafii 150,00 zł

 249,00 zł + 150,00 zł
= 399,00 zł

 249,00 zł + 150,00 zł
= 399,00 zł

 450,00 zł + 300,00 zł
= 750,00 zł

FAQ, czyli często zadawane pytania

Posiadam już pewne materiały do kaligrafii, czy mogę je zamienić na inne w tych samych cenach lub za dopłatą?

Bez najmniejszego problemu, wystarczy z nami się skontaktować i dokonamy zamiany.

Uczestniczyłem/am już w kursie online, która opcja byłaby dla mnie najlepsza?

W takim przypadku można wybrać kurs bez materiałów.

W niektóre dni nie będę mógł/a uczestniczyćw  spotkaniu, jak mogę nadrobić zaległości?

Spotkania są nagrywane, więc jest możliwość odsłuchania lekcji w wygodnym czasie.

Czy materiały w opcji minimum wystarczą na kurs?

Tak, przygotowaliśmy taki zestaw, aby starczył na kurs i to jest właśnie mimum materiałów na udział w kursie. Każdy skryba szybko odczuje zew pisania i chce korzystać z coraz większej ilości obsadek, stalówek i atramentów, więc prędzej czy później będzie poszerzał swoje zasoby. 

Jakie są potrzebne ołówki?

Żadne specjalistyczne, wystarczą ołówki HB.

 

 

 

Lekcje online

Scribere necesse est

 My home is my scriptorium

 

 

 online