Półroczny kurs pięknego pisania i iluminacji na miarę cyfrowych czasów - stwórz skryptorium we własnym domu

My home is my scriptorium.

S

ZKOŁA Kaligrafii w sławnym roku 2020 zaczęła pracować na odległość, choć uważaliśmy do tej pory, osobisty kontakt z nauczycielem w kameralnej grupie przy delikatnych dźwiękach chorału, zwłaszcza w starym klasztorze (Hebdów albo Wigry), jest nie do zastąpienia. Kursy semestralne polecaliśmy mieszkańcom Krakowa i Warszawy, a warsztaty sobotnie były doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mogły przyjechać na zajęcia z daleka i tylko w dzień wolny. Ale nawet z wieloma filiami nie moglibyśmy sprawić, żeby kaligrafia zabłądziła pod każde strzechy i w najdalsze zakątki Polski - albo świata! Zobaczyliśmy wspaniałe rezultaty pracy Uczniów po lekcjach na FB (https://www.facebook.com/Kaligrafia/videos/), a także po pierwszej edycji kurs online i oto prezentujemy kolejne zajęcia online.

Założenia kursu

Zdalny kurs kaligrafii będzie trwał od 17 listopada do marca z przerwą bożonarodzeniową. Miłośnikom pięknych liter proponujemy właściwie trzy różne kursy - pisma copperplate, pism historycznych oraz iluminacji. Każdy kurs to 15 spotkań z kaligrafem Grzegorz Barasińskim na Skypie, czyli zapisując się na trzy kursy, uczestniczy się w 45 godzinach  zajęć! Spotkania z copperplatem będą we wtorki o 20.00, pisma historyczne w czwartki o tej samej porze, zaś iluminatorstwo będzie odbywało się w czwartki o godz. 18.30. Uczestnicy będą mogli korzystać z zapisanych na Skypie filmów. Po lekcji będziemy umieszczali wzorniki i zadania do wykonania, czyli nic nie zginie nawet przy nieobecności.

Kurs copperplate obejmuje naukę małych i wielkich liter, zdobnictwa i kompozycji, ułożenia ręki i poprawnego trzymania narzędzi, a także historię tego pisma. Drugi kurs to wiele krojów pisma (italika, minuskuła humanistyczna, tekstura, fraktura, minuskuła karolińska i uncjała), na których uczniowie będą poznawali historię pisma i zasady zdobnictwa i kompozycji tekstu.

Kurs iluminatorski to nauka malowania temperą, ćwiczenia z kolorami, przygotowanie spoiwa, złocenie na mikstion oraz przygotowanie dwóch incjałów: filigranowego oraz barwnego inicjału gotycko-renesansowego.

Każdy uczestnik otrzyma najważniejsze narzędzia kaligraficzne (wysyłka na terenie Polski, cena wysyłki zagranicznej uzgadniana indywidualnie), część materiałów należy przygotować (ołówki, gumki, papier) i wydrukować samodzielnie. Do kursu zdalnego będzie potrzebny dostęp do internetu, głośników, zaś własna drukarka, mikrofon i kamera będą przydatnym udogodnieniem.

Przybory kaligraficzne wysyłamy do Paczkomatu przed kursem. W pakiecie minimum uczestnik otrzymuje obsadkę, trzy stalówki oraz atrament. W kursie copperplate jest Atrament autentyczny J. Herbin, w kursie pism historycznych Manuscript, a w kursie łączonym oczywiście obydwa atramenty.

Przybory kaligraficzne optimum to dodatkowo do opcji minimum:

  • copperplate - 13 stalówek elastycznych ( w tym 3 stalówki Hunt 101), obsadka skośna, atrament Rohrer & Klingner;
  • pisma historyczne - 4 stalówki szeroko ściętych, 4 szpachelki, zapasowa obsadka, dwa atramenty Rohrer & Klingner;

Przybory kaligraficzne maksimum to dodatkowo do opcji minimum:

  • copperplate - 15 stalówek elastycznych (w tym 5 stalówek Hunt 101), obsadka skośna, gęsie pióro, brush pen, dwa atramenty Rohrer & Klingner;
  • pisma historyczne - 8 stalówek szeroko ściętych, 5 szpachelek, patyk do pisania, 2 zapasowe obsadki, trzy atramenty Rohrer & Klingner;

Kolor atramentu można wskazać ze strony https://calligraphers.eu/pl/tusze-i-atramenty/794-atrament-rohrer-klingner.html
Jeśli kolory nie są wybrane w komentarzu, do opakowanie dajemy losowy wybrane atramenty.

Pakiet minimum w kursie iluminatorskim to: 6 pigmentów iluminatorskich, 1 pędzel z włosiem naturalnym Kozłowski, 1 pędzel Kolinsky, pigment złoty, paleta, 3 kawałki papier akwarelowego wysokiej jakości.

Iluminatorski pakiet optimum to: 12 pigmentów iluminatorskich dużych z paletą, 4 pędzle z włosiem naturalnym Kozłowski, 1 pędzel Kolinsky, 2 pigmenty złote, paleta, mikstion, 10 płatków szlagmetalu (mix), 5 kawałków papieru akwarelowego wysokiej jakości, tusz rysunkowy.

Iluminatorski pakiet maksimum to: 12 pigmentów iluminatorskich dużych z paletą, 8 pędzle z włosiem naturalnym Kozłowski, 1 pędzel Kolinsky, 6 pigmentów złotych, paleta, mikstion, 15 różnych płatków szlagmetalu (mix), 7 kawałków papieru akwarelowego wysokiej jakości, tusz rysunkowy, listek prawdziwego złota.

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia

Aby wziąć udział w zdalnym kursie kaligrafii należy zarezerwować i opłacić miejsce na stronie kaligraf.bookero.pl. Mail kontaktowy to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy przyjmujemy do 17 listopada 2020 roku. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany platformy komunikacyjnej.

 

 kurs copperplate

 kurs pisma historyczne

kurs iluminatorski

 copperplate + pisma historyczne

 copperplate + historyczne + iluminatorstwo

minimum

cena podstawowa
z przyborami do kaligrafii

 249,00 zł  249,00 zł 249,00 zł

 498,00 zł

450,00 zł

747,00 zł

650,00 zł

optimum

cena podstawowa
plus dodatkowe przybory
do kaligrafii 100,00 zł

 249,00 zł + 100,00 zł
 = 349,00 zł
 249,00 zł + 100,00 zł
 = 349,00 zł
249,00 zł + 100,00 zł
 = 349,00 zł
 450,00 zł + 200,00 zł
= 650,00 zł
950,00 zł

maksimum

cena podstawowa
plus dodatkowe przybory
do kaligrafii 150,00 zł

 

 249,00 zł + 150,00 zł
= 399,00 zł

 249,00 zł + 150,00 zł
= 399,00 zł
249,00 zł + 150,00 zł
= 399,00 zł

 450,00 zł + 300,00 zł
= 750,00 zł

1100,00 zł

 

FAQ, czyli często zadawane pytania

Posiadam już pewne materiały do kaligrafii, czy mogę je zamienić na inne w tych samych cenach lub za dopłatą?

Bez najmniejszego problemu, wystarczy z nami się skontaktować i dokonamy zamiany.

Uczestniczyłem/am już w kursie online, która opcja byłaby dla mnie najlepsza?

W takim przypadku można wybrać kurs bez materiałów plus ewentualnie kurs iluminatorski z materiałami. Jeśli ktoś chciałby jednak poszerzyć zasoby, może wykupić kurs z materiałami, ale samodzielnie wybrać produkty ze Sklepu Kaligrafa https://calligraphers.eu/pl/. W takim przypadku uczestnik dostaje Bon zakupowy do sklepu na daną kwotę i z rabatem na 4, 8 lub 12li procent.

W niektóre dni nie będę mógł/a uczestniczyćw  spotkaniu, jak mogę nadrobić zaległości?

Spotkania są nagrywane, więc jest możliwość odsłuchania lekcji w wygodnym czasie.

Czy materiały w opcji minimum wystarczą na kurs?

Tak, przygotowaliśmy taki zestaw, aby starczył na kurs i to jest właśnie mimum materiałów na udział w kursie. Każdy skryba szybko odczuje zew pisania i chce korzystać z coraz większej ilości obsadek, stalówek i atramentów, więc prędzej czy później będzie poszerzał swoje zasoby. 

Jakie są potrzebne ołówki?

Żadne specjalistyczne, wystarczą ołówki HB.

Jestem zapisany/a na kurs semestralny stacjonarny, czy mogę się przepisać na kurs online?

Oczywiście tak, cena kursu semestralnego to równowartość optimum dwóch kursów.

 

 

Lekcje online

Scribere necesse est

 My home is my scriptorium

 

 

 online