Letnia Akademia Kaligrafii 2018

22-25 sierpnia 2018

TO są zajęcia dla tych, którzy pragną zmiany: chcą pisać lepiej, uczyć się, stawać się coraz lepszym oraz przekazywać swoje nowe umiejętności i wiedzę swoim uczniom. Miłośników kaligrafii, a nauczycieli szczególnie, zapraszamy serdecznie na Letnią Akademię Kaligrafii. Kaligrafia w szkole jest możliwa, o czym świadczą zmienione tablice szkolne na zdjęciu powyżej.

Pod koniec sierpnia zapraszamy do Krakowa na kurs kaligrafii pedagogów, którzy w swoich szkołach i środowiskach chcą propagować piękne pisanie. Czterodniowy cykl szkoleń oferuje specjalistom w zakresie nauczania początkowego, polonistom, nauczycielom plastyki i przedmiotów artystycznych, a takżę grafikom, liternikom i typografom oraz wszelkim entuzjastom odręcznego pisma spotkanie z profesjonalnymi kaligrafami, którzy na co dzień zajmują się literą jako dziełem ludzkiej ręki.

Na różnorodnych warsztatach skupimy się na procesie pisania od ćwiczenia odpowiednich kompetencji do świadomego panowania nad tekstem i tekstu artystycznego. Nasz kurs ma być inspiracją i pomocą dla nauczycieli, m. in. wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, języka polskiego, historii i plastyki, a także rodziców (w tym szczególnie edukujących dzieci w domu), z którymi chcemy się podzielić wiedzą popartą dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Ramowy plan sierpniowych szkoleń kaligraficznych:

9:00 wykłady/pokazy biblioteczne

przerwa kawowa

11:00-15:00 warsztaty w małych grupach

Popołudniami spotkania kaligraficzne

Plan Letniej Akademii Kaligrafii

Szczegółowy plan Letniej Akademii zostanie opublikowany pod koniec lipca 2018 roku. Na pewno nie będzie mniej atrakcji niż w roku ubiegłym.

Tutorzy

Do końca maja ogłosimy listę tutorów, którzy będą prowadzili zajęcia dla uczestników Letniej Akademii Kaligrafii.

Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj:

Letnia Akademia Kaligrafii odbywa się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Wierchy Stowarzyszenia Sternik przy ulicy Radzikowskiego 52 w Krakowie.

Cena za osobę
przy płatności zaliczki 100,00 zł (lub całości w przypadku faktur VAT) do 10 czerwca 2018

Cena regularna za osobę

4 dni szkolenia