Comiesięczne warsztaty kaligrafii na poziomie zaawansowanym

Zapraszamy na comiesięczne warsztaty kaligrafii odbywające się w DK Rakowiec w Warszawie. Grupa spotykająca się w godzinach 10:00-14:00 gromadzi osoby zarówno początkujące, jak i zaawansowane. Dla uczestników zawsze mamy pewne propozycje, jakich krojów liter mogą się uczyć, ale istnieje również możliwość, aby zgłaszać przed zajęciami własne potrzeby i propozycje.
Na zajęciach można kaligrafować kursywą angielską, zwaną również copperplate - jest to jeden z najpiękniejszych krojów liter. Wywodzi się z grawerowania na miedzianej płytce (ang. copper plate), stąd nazwa. Na warsztatach uczymy się pisać stalówkami typu flex (elastycznymi). Poznajemy historię pisma, różne modele liter, zastosowanie, redagujemy krótkie teksty. Inne kroje, jakie mamy do wyboru to uncjała, foundational, karolina, minuskuła humanistyczna, gotyk i wiele innych, krótki opis nie wyczerpie skarbnicy pism, które można odtwarzać na zajęciach.
Każdy uczestnik sam decyduje, na ile zajęć zamierza przyjść, ile zajęć potrzebuje; każdy dostaje ćwiczenia, rady, wskazówki dopasowane do siebie, dlatego na zajęcia przychodzą już kaligrafujący miłośnicy pięknego pisania, traktując je jako konsultacje w problematycznych sprawach, jak też osoby zaczynające przygodę z kaligrafią. Warsztaty przebiegają zazwyczaj podobnie - zaczynamy od krótkiej prelekcji na temat historii pisma, następnie uczestnicy mogą wypróbować przeróżne narzędzia do kaligrafii, po czym prowadzący proponuje ćwiczenia, litery, wprawki, a do następnego etapu przechodzimy po opanowaniu danych umiejętności.
 
Czas trwania: 4 h od 10.00 do 14.00.
Cena: 120,00 zł/spotkanie
Prowadzenie: Grzegorz Barasiński

Terminy: 10 września 2016, 15 października 2016, 19 listopada 2016, 10 grudnia 2016, 14 stycznia 2017, 11 lutego 2017.

Miejsce: Dom Kultury Rakowiec, ul. Wiślicka 8.

Zapisy: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przy zapisach mailowych prosimy o napisanie paru słów o motywacji do nauki kaligrafii, zostawienie numery kontaktowego i ewentualnie wskazanie pisma, jakiego chcieliby Państwo się uczyć (decyzję można również podjąć po prelekcji).